Haber

Depremzedelere yardım için e-Devlet’te iki yeni uygulama

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağış yapmak isteyen vatandaşlara güvenilir yöntemler sunmak amacıyla e-Devlet Kapısı’nda iki yeni dijital uygulama geliştirdi.

Bunlardan ilki depremde zarar gören vatandaşlara kan bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı olacak. Kan bağışçıları e-Devlet Kapısı üzerinden en yakın kan bağışı merkezini öğrenebilecek.

Türk Kızılayı’nın e-Devlet Kapısı’ndaki “En Yakın Kan Bağışı Merkezi” hizmeti ile en yakın noktada bulunan merkezin adres, telefon ve çalışma saatleri bilgileri harita üzerinde gösterilecek. Haritadan seçilen kan bağışı noktasına yol tarifi almak da mümkün olacak.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin ikinci hizmetiyle nakdi yardımların depremzedelere güvenli bir şekilde ulaştırılması amaçlanıyor.

AFAD ve Türk Kızılayı’na bağlı diğer iki ‘Deprem Bağış Kampanyası’ hizmeti ile vatandaşlar kredi kartlarıyla e-Devlet Kapısı’ndan bağış yapabilecek. e-Devlet Kapısı, bağış yapmak isteyenlere ödeme aşamasında da üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) savunması sağlayacak.

e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan bu hizmetlerin linkleri aşağıdaki gibidir:

En yakın kan bağış merkezi için: “ddo.link/kan-bagis”

AFAD Beyin Sarsıntısı Bağış Kampanyası İçin: “ddo.link/earthquake-bagis”

Türk Kızılayı Deprem Bağış Kampanyası İçin: “ddo.link/kizilay-bagis”

kadirli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu